O nás

Lyžařská škola v Mostě vznikla v roce 1975 se záměrem přiblížit požitek ze sjezdového lyžování široké veřejnosti. Od té doby prošla dlouhým vývojem. Od počátků, kdy měla 7 členů, přes období, kdy patřila pod hlavičku Baníku Most (oddíl boxu) až do dnešních dnů. V současné době patří se svými 48 stálými členy k jedné z největších lyžařských škol v republice. Od roku 1990 je členem Českého svazu lyžařských škol (ČSLŠ). Od začátku sezóny 2005/06 vyučujeme také carving a snowboarding. Naši instruktoři se pravidelně účastní školení, aby mohli lyžařské veřejnosti přinášet novinky z oblasti techniky, metodiky a materiálové inovace.

Organizace a průběh výuky

Celý kurz je rozdělen do čtyř jednotlivých dnů (bez přespání). Odjezd je naplánován na 8:30 od Intersparu v Mostě. Autobus zajišťuje LŠ a je zahrnut v ceně kurzu. Po příjezdu na místo výuky si cvičenci nazují přeskáče a vedoucí běhu provede rozdělení do družstev podle lyžařských schopností. Po té si družstva přeberou jednotliví vedoucí a zahájí výuku podle současné metodické řady ČSLŠ (Českého svazu lyžařských škol). Předposlední den naše lyžařská škola pořádá závody, jejichž vyhodnocení proběhne na konci posledního dne výuky. U kurzů konaných na Českém Jiřetíně se navíc poslední neděli pořádá „slalom v maskách“. Návrat do Mostu je naplánován každý den na 16:30.

Jak se připravit na kurz

Důležité vybavení účastníka kurzu: batoh na záda, který bude obsahovat lyžařské boty, náhradní rukavice, helmu, která může být na batohu přichycena, svačinu a pití v termosce, vak na lyže, ve kterém budou nejen lyže, ale i hůlky, lyže by měly být navoskované – stačí svíčkou, nemusí být speciální vosk, bezpodmínečně musí mít čepici, rukavice, lyžeřské brýle a helmu, děti, které již lyžují, budou mít s sebou 100,- Kč na vleky.

Důležité drobnosti: kapesníky, mazání na pusu, krém na obličej, drobné koruny do bufetu. Děti si své vybavení nesou z parkoviště, kde zůstane autobus, ke sjezdovce a vytepleným buňkám. Je to cca 500m, proto je potřeba, aby měly své věci v batohu a ne po různých igelitových taškách. Špatně se jim to potom nese. Myslete na to prosím. Děkujeme.

Kam jezdíme

Přednost Českého Jiřetína spočívá v jeho zázemí. Přímo v místě výuky má naše lyžařská škola vlastní vlek s vyhřátou boudičkou, kam si můžete dát batoh, jít se nasvačit či jen ohřát. Areál v Českém Jiřetíně je vybaven čtyřmi vleky TJ Rekreant. Celkově Český Jiřetín doporučujeme zejména pro první "krůčky" na lyžích a pro začínající a mírně pokročilé lyžaře.